Marka Solis

Firma Solis Polska, będącą od 2013 roku importerem w Polsce ciągników rolniczych o mocy od 18 do 50 KM marki Solis. Od roku 1995 ciągniki te produkuje firma International Tractors Limited, która jest prężnie rozwijającą sie indyjską firmą, zajmującą prominentne miejsce wśród azjatyckich firm produkcyjnych. ITL produkuje obecnie ciągniki o mocach mieszczących się w zakresie od 18 do 90 KM, z napędem na dwa (2WD) lub cztery koła (4WD). Rocznie firma ta produkuje około 80 tys. ciągników rolniczych. ITL może poszczycić się stabilną pozycją na rynku, wynikającą z jakości produktów, charakteryzujących się wysokimi mocami uciągu, niskim spalaniem oraz niską emisją spalin. Firma ITL swoich kontrahentów znalazła już w krajach Ameryki Południowej, Europy, Afryki i oczywiście Azji.
 
W asortymencie firmy Solis Polska znajdują się ciągniki o małych gabarytach (98 cm szerokości ciągnika) doskonale spisujących się w pracach komunalnych (m.in. koszenie trawników - latem, odśnieżanie - zimą), do ogrodów, gospodarstw szkółkarskich, upraw różnego rodzaju owoców itp. Przede wszystkim ciągniki marki Solis są konstrukcyjnie prostymi mechanicznie ciągnikami, bez żadnej dodatkowej elektroniki w wyposażeniu. Silniki zamontowane w modelach Solis 20 oraz Solis 26 to sprawdzone, żywotne jednostki  diesla 3-cylindrowe Mitsubishi.
 
Do produkcji ciągników Solis o większych mocach zostały użyte podzespoły renomowanych światowych marek, m.in. pompy wtryskowe paliwa rzędowe Bosch, zespół hydrauliki firmy Mita, instalacja pneumatyczna hamulców przyczep jednoobwodowa Wabco czy przednie mosty jak również przekładnie firmy Carraro.
 
Siedziba firmy Solis Polska mieści się w centralnej części kraju, w Rawie Mazowieckiej.
 
sonalika
 

 
 

Related Articles